03.08.2020

Етнічний склад латинської Америки презентації. Бразилія та латинська америка


«Латинська Америка країни» – 8. Томський Регіональний Центр Інтернет Освіта. 11. 13. Природні умови. Мета уроку: З заходу омивається Тихим океаном, зі сходу – Атлантичним.

«Америка Африка» - обґрунтувати свою точку зору («так» чому? чи «ні» чому?). Гість – індіанець племені майя. Храми майя збереглися і до сьогодні. А до с у м с о н г а й а лі б е р т о м у к т у с у д а н а ф р і к а н ц и к у п ц ы. Жерці – зберігачі знань. Назвіть океани та моря, які омивають береги Північної та Південної Америки?

"Історія Латинської Америки" - Завоювання свободи в 1804 р. Латинська Америка в XIX-початку XX ст.: Час змін. На чолі повстання Туссен-Лувертюр. 1492 - відкриття Колумбом Америки. КІНЕЦЬ XVIII-ПОЧ. Основне питання Як відбувалося утворення незалежних держав у Латинській Америці? Основні періоди незалежності.

«Латинська Америка» - процес підвищення ролі міст та поширення міського способу життя. План проведення уроку: Цілі: Вищий рівень етнічної спільності. Держава Латинської Америки, у населення якого переважає індіанське населення. Проблема. Ділове завдання. Країна Латинської Америки,круп-Нійший експортер бокситів.

"Американська культура" - Бенджамін Франклін - голова американського Просвітництва. Масова поезія революційного періоду. Участь Хемінгуея у боротьбі іспанського народу проти фашизму. Гуманістичний пафос повісті "Старий і море". Близько 10% населення вважають себе атеїстами. Франкомовна література Література на англійськоюЛітература французькою мовою.

«Мезоамерика» - У переказі говориться, що одного разу, незрозуміло з яких причин, мудреці - колір народу - знову сіли на свої кораблі і попливли на схід, пообіцявши повернутися напередодні кінця світу, а люд, що залишився, заселив навколишні землі і став називати себе на ім'я своє. великого вождя, чарівника та первосвященика Ольмека Вімтоні.

Всього у темі 18 презентацій

Клас: 11

Презентація до уроку








































Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Навчально-виховні завдання:

– Сформувати поняття та уявлення про Латинську Америку, як історико-культурний та історично-географічний регіон.
- Сформувати у учнів уявлення про країни Латинської Америки, їх особливості економіко-географічного положення.

Розвиваючі:

– Розвивати вміння оформлювати відповідь у вигляді схеми.
– Продовжити формування географічних умінь: аналізувати картографічні та статистичні матеріали, давати коротку характеристику країнам.
– Вести роботу над загальнонавчальними вміннями: порівнювати та узагальнювати, слухати.

Обладнання:

  • Настінна політична мапа світу, атлас, мультимедійний проектор.
  • Роздатковий матеріалдля учнів: ТПО (прим. матеріали Фестивалю 2009-2010р.) технологічна карта, тест.
  • Методи форми навчальної діяльності: частково-посковий, евристична бесіда
  1. Презентація "Особливості країн Латинської Америки".
  2. План вивчення території.
  3. Сам. робота з ТПО (зошит з друкованою основою).
  4. Вивчення нового матеріалу Склад регіону.
  5. Робота по карті біля дошки "Особливості географічного положення материка Південна Америка".
  6. Історія відкриття регіону. Формування політичної карти.
  7. Різноманітність країн Латинської Америки (С.Р., Схема).
  8. Завдання-загадки.
  9. Тест.

Хід уроку

1. Вступне слово вчителя:

– Сьогодні, ми почнемо наш урок не зовсім звичайно, спочатку ми зробимо віртуальна подорожза деякими країнами. Перед вами постає завдання: після перегляду презентації відповісти на запитання: Який регіон ми сьогодні вивчатимемо?

2. Показ презентації.(1-14 слайд)

3.

Після перегляду дітям ставиться питання.

– Хлопці, ви визначили, з яким регіоном ми сьогодні знайомитимемося? (Латинська Америка)-( слайд 15).

– Покажіть його на карті. ( слайд 16)

– Давайте згадаємо план, яким ми даємо характеристику регіону.

підручник стор.330: територія, межі, становище; природні умови та ресурси; населення; господарство, територіальна структура; характеристика найбільших країн(Бразилія); охорона довкіллята екологічні проблеми.

– Отже, назвіть тему нашого уроку. "Територія, кордони, становище регіону на політичній карті" - запишіть у зошит . (Слайд 17)

– Мета нашого уроку: Вивчити склад регіону, закріпити вміння визначати географічне розташування країн та їх особливості.

Щоб перейти до вивчення нового матеріалу, давайте згадаємо, що нам уже відомо про країни цього регіону.

Для цього відкрийте ТПО (Тема 5, блок 1, робота за варіантами).

4.

Самостійна роботаучнів із ТПО (10хв.). Додаток 1

5. Вивчення нового матеріалу.

Вступне слововчителі.

– Що входить до складу Латинської Америки?

Латинською Америкою називають регіон Західної півкулі між США та Антарктидою. До нього входять: Мексика, країни Центральної Америки, Вест-Індії та Південної Америки. Причому Мексику, Вест-Індії та Центральну Америку часто об'єднують у субрегіон Карибських країн. Всього до складу регіону входить 33 суверенні держави, а також 14 країн, які є володіннями Великобританії, Франції, Нідерландів та США. (Це маленькі острови у Карибському морі).

Територія Латинської Америки простягається із півночі на південь на 13 тис. км., а із заходу на схід до 5 тис. км.

В якій частині світу розташований регіон? (Америка), що до неї входить? (Два материка).

- На честь якого мандрівника названо Америку? (Амеріго Веспуччі).

- Хлопці, хто відкрив материк Південна Америка? (Христофор Колумб). Х.Колумб жив у Португалії. Він вирішив відкрити шлях до Індії західним шляхом. Вперше він відкрив Багамські острови, один з яких він назвав Сан-Сальвадор. Оскільки він шукав шлях до Індії, тубільців почали називати індіанцями. Відкриті ним тютюн та картопля на острові Куба, завоювали потім увесь світ. З відкриттям нових земель (15-17століття) почалася епоха їхньої колонізації іспанцями та португальцями.

- Як ви розумієте слово колонізація? (Захоплення, освоєння нових земель).

6. Історія заселення, освоєння регіону. Формування політичної карти : Назва "Латинська Америка" походить від історично сформованого в цій частині світу переважного впливу мови, культури та звичаїв романських (латинських) народів Піренейського півострова - іспанців, португальців. Які у 15-18 століттях завоювали цю частину Америки та колонізували її.

До приходу сюди європейців на материку існували розвинені держави: ацтеків ( слайд 18) зі столицею Теночтітлан, територія сучасної Мексики та майя ( слайди 19,20)на півострові Юкатан (Мексика), а також імперія інків ( слайди 21,22)на західному узбережжі Південної Америки (Перу, Еквадор) зі столицею в Куско.

Усі ці цивілізації було знищено з приходом європейських колонізаторів.

Більшість сучасних країн Латинської Америки – це колишні колоніїІспанії, а Бразилія - ​​колишня португальська колонія.

Знайдіть тому підтвердження в атласі з .... (Правильно, тільки в Бразилії - населення говорить португальською мовою, на решті території панує іспанська мова).

Чи є у цьому регіоні розвинені країни? (Ні).

Всі 33 суверенних держави належать до тих, що розвиваються.

6.

Зверніть увагу на схему, яку слід коротко заповнити, застосовуючи умовні знаки. У міру заповнення схеми у зошиті заповнимо схему на дошці.

– Що послужило основою для виділення регіону Латинська Америка? (С.331 уч.)

– Особливості проведення кордонів між країнами.

- Скласти схему "Розмаїття країн Латинської Америки".

(Слайд 23)

7

. Робота за картою: Завдання-загадки.

А) Держава омивається двома океанами, що утворюють біля території дві затоки. З

півночі воно межує з однією більш розвиненою в економічному відношенні країною.

Назвати країну, затоки, прикордонну державу. (Мексика слайди 24-27).

Б) На території цієї країни розташована найсухіша пустеля світу-Атакама. Їй належить острів у Тихому океані- о. Великодня ( слайди 28-32).

В) Частина території має суворий клімат. Територія називається Патагонія. (Аргеніна слайд 33).

Г) На території цієї країни знаходиться найвищий водоспад у світі – Анхель.

(Венесуела слайд 34).

Д) Країна де вирощують очерет, какао-боби та сировину для хімічної промисловості. (Бразилія слайд 35-36).

Е) Відгадай картинку. (Куба слайд 37-40).

8.

Закріплення матеріалу: ТЕСТ. Додаток 3

9.

Підбиття підсумку уроку.

Діти, сьогодні ми вивчили особливості географічного положення країн Латинської Америки. Скажіть, на що впливають особливості території? (На різноманітність природних умовта наявність природних ресурсів, які визначають спеціалізацію господарства). Означає тема нашого наступного уроку: "Природні ресурси".

Д/З

.

– Повторіть види природних ресурсів, виконайте практичну роботу на к/к “Особливості країн”. Знайдіть на карті "географічні імена", випишіть їх і нанесіть на к/к.

Опис презентації з окремих слайдів:

1 слайд

Опис слайду:

2 слайд

Опис слайду:

Латинська Америка – регіон, розташований між США та Антарктидою. До нього входять: Мексика країни Центральної Америки Вест-Індія Південна Америка Площа – 21 млн.кв.км Населення – 520 млн. осіб

3 слайд

Опис слайду:

4 слайд

Опис слайду:

Країни Південної Америки Аргентина Бразилія Болівія Венесуела Гайана Гвіана (Французька) Колумбія Парагвай Перу Сурінам Уругвай Чилі Еквадор

5 слайд

Опис слайду:

Мексика та Центральна Америка Мексика Беліз Гватемала Гондурас Коста-Ріка Нікарагуа Панама Сальвадор

6 слайд

Опис слайду:

Вест-Індія (Карибські країни) 1) Багамські острови 2) Гаїті 3) Домініканська республіка 4) Куба 5) Ямайка

7 слайд

Опис слайду:

У Латинській Америці переважають унітарні держави, але найбільші країни – федерації Аргентина Мексика Венесуела Бразилія Сент-Кітс та Невіс

8 слайд

Опис слайду:

Загальна характеристикакраїн Латинської Америки Країни Латинської Америки – колишні колонії Португалії та Іспанії Країни Латинської Америки стали незалежними на початку ХІХ ст. Етнічний склад: індіанці, європейські переселенці (креоли), африканці Високі темпи зростання населення, велика частка молоді Економічна залежність від США Релігійний склад – у більшості католики

9 слайд

Опис слайду:

Природні ресурси Латинської Америки Багаті природні ресурси Нафта Венесуела, Мексика, Еквадор Залізна руда Бразилія, Венесуела, Чилі, Перу, Мексика Мідна рудаЧилі, Перу, Мексика Боксити Ямайка, Суринам, Бразилія Драг. метали Колумбія, Бразилія, Перу Значні гідроресурси Тропічні ліси Рекреаційні ресурси

10 слайд

Опис слайду:

Площа Латинської Америки. склад. Політична мапа регіону. S = 21 млн. км2 У складі Латинської Америки виділяють кілька субрегіонів: 1 – Мексика; 2 – Країни Центральної Америки; 3 – Країни Вест-Індії; 4 - Андські країни; 5 - Країни басейну Ла-Плати; 6 – Бразилія. Склад субрегіонів Латинської Америки. Мексика Центральна Америка Вест-Індія Андські країни Країни басейну Ла-Плати Бразилія Мексика Гватемала Сальвадор Гондурас Беліз Нікарагуа Коста-Ріка Панама Куба, Гаїті, Домініканська Республіка, Багамські острови, Ямайка, Барбадос, Сурінам та ін. Венесуел Аргентина Бразилія

11 слайд

Опис слайду:

46 держав 33 суверенних держав Нині у межах регіону розташовано 46 держав та володінь деяких країн Європи та США. Незалежних держав у регіоні 33. За формою правління країни Латинської Америки відрізняються великою однорідністю. Усі вони є республіками. p align="justify"> Особливе місце займає Куба - єдина країна регіону, що відноситься до соціалістичних держав. За формою адміністративно-територіального устрою в Латинській Америці переважають унітарні держави. Чотири найбільші її країни та одна держава Вест-Індії мають федеративний устрій. Республіки УНІТАРНІ ФЕДЕРАТИВНІ Бразилія, Мексика, Аргентина, Венесуела, Сент-Кітс та Невіс.

12 слайд

Опис слайду:

Графік. Динаміка зростання чисельності населення Латинської Америки. ЗАВДАННЯ. Проаналізуйте графік динаміки зростання чисельності населення Латинської Америки та дайте відповідь на такі питання: 1. Яка чисельність населення Латинської Америки? 2. У скільки разів зросла чисельність населення регіону з початку ХХ століття? 3. Порівняйте динаміку зростання чисельності населення Латинської Америки коїться з іншими регіонами.

13 слайд

Опис слайду:

Природний приріст населення Латинської Америки. Відтворення населення та природний приріст. Картки атласу стор. 10-11. Проаналізувавши карти та діаграму, можна зробити висновок, що для Лат. Амери-ки характерний II тип спро-виробництва. Це впливає на чисельність та вікову структуру населення регіону. 1. Розглянемо тематичну карту «Роджуваність». Як видно, на карті переважаючий колір – жовтий, отже, кількість народжених протягом року на 1000 жителів Лат. Америки становить середньому 25 чол. (Розглянувши карту, натисніть мишку 2 рази). 2. Розглянемо тематичну карту "Смертність". Як видно, на карті переважає світло-зелене забарвлення, отже, кількість померлих за рік на 1000 жителів Лат. Америки становить середньому 7 чол. «Народжуваність» «Смертність» Тепер проаналізуємо отримані відомості з карт і розглянемо діаграму «Природний приріст». Зелений стовпчик показує кількість народжених протягом року на 1000 жителів (25), синій стовпчик – кількість померлих протягом року на 1000 жителів (7). А бузковий стовпчик показує різницю між числом народжених та померлих (25 – 7 = 18). Значить чисельність населення Лат. Америки зростає зі швидкістю 18 чол. на 1000 мешканців на рік. («Якщо тобі не ліньки?» Розрахуйте, знаючи чисельність населення Лат. Америки на 2000 р, скільки жителів стало в цьому регіоні в 2001 і т.д.). Клацніть мишкою 2 рази.

14 слайд

Опис слайду:

Для етнічного расового складу населення Латинської Америки характерна велика складність, що пов'язано з особливістю її історичного розвитку. Багато представників великих етносів утворилися у цьому регіоні вже у новий час. У їхньому формуванні брали участь три головні елементи: корінне індіанське населення, емігранти з країн Європи та раби, що вивозилися з Африки. Мачу Пікчу - давнє містоінків. Стародавній храм ацтеків. Пам'ятники доколумбового періоду, що збереглися, свідчать про високому рівнірозвитку культури ацтеків, майя та інків. Ця культура була повністю зруйнована іспансько-португальськими завойовниками. Ернандес Кортес 1521 р. з неймовірною жорстокістю зруйнував державу ацтеків. Франциско Піссаро з такою ж жорстокістю знищив державу інків. У 1532 р. він обманним шляхом захопив Верховного Інку Атаульпу, який в обмін на свою свободу запропонував нечуваний викуп: заповнити золотом кімнату, в якій він був у заключенні. Верховний Інка дотримався свого слова, але іспанці, отримавши золото, стратили його. До прибуття Колумба чисельність корінного населення становила 20 млн. чол., а 1521 р. – 7,3 млн. чол.

15 слайд

Опис слайду:

Майже повне винищення індіанців поставило перед колонізаторами питання про робочої сили, який було дозволено шляхом ввезення негрів-рабів із Африки. Загальна чисельність привезених до Америки негрів становила 10 млн. чол. Так склалися три головні расово-етнічні елементи. КОРІННЕ НАСЕЛЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ АФРИКАНЦІ ІЦТЕКИ МАЙЯ ІСПАНЦІ, ПОРТУГАЛЬЦІ (КРЕОЛИ) МЕТИСИ МУЛАТ САМБО

16 слайд

Опис слайду:

Більш однорідний. Переважає іспанська і португальська мови. Іспанська мова служить державною у 18 країнах (250 млн. чол.). Португальська мова в одній країні Бразилії - 170 млн. чол. У Мексиці, Болівії, Парагваї поряд з іспанською мовою офіційними вважаються - ацтекська, кечуа.

17 слайд

Опис слайду:

ХАРАКТЕРНІ ЧОРТИ РОЗМІЩЕННЯ: - найменш заселений регіон світу із середньою щільністю 25 чол. на км. кв.; сильно виражена нерівномірність розміщення; висока частка високогірського населення.

18 слайд

Опис слайду:

УРБАНІЗАЦІЯ Характерна хибна ур-банізація. Формування трущобних районів, «по-ясів злиднів», у яких живе до 50% населення багатьох міст. Найбільші містаіз населенням понад 10 млн. чол.

19 слайд

Опис слайду:

ПРОМИСЛОВІСТЬ. Довгий час промисловість регіону характеризувалася насамперед розвитком гірничодобувних галузей. Однак, у Останнім часомпровідна роль стала переходити до обробної промисловості (особливо чорна, кольорова метал-ургія, нафтопереробка, а також електроніка та машинобудування). У Бразилії набули розвитку електроніка, автомобіле-, судно-, літакобудування; у Мексиці, Аргентині – виробництво автомобілів, верстатів. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО. Представлено двома зовсім різними секторами. Перший сектор – це високотоварне, плантаційне господарство. Найбільші у світі виробники бананів – Коста-Ріка, Колумбія, Ек-Вадор, Гондурас, Панама. На судах-рефрижераторах весь збір бананів вивозиться до Європи, США, причому дорогою вони дозрівають. На Кубі 1/2 всіх оброблюваних земель зайнята плантаціями цукрової тростини. Цукрові заводи виробляють понад 5 млн т цукру на рік. Цукрова промисловість – галузь спеціалізації Куби. Другий сектор – це споживче малотоварне господарство, яке не зачепило «зелену революцію». Селяни, зайняті у ньому вирощують кукурудзу, маніоку, квасолю, овочі, картопля.

23 слайд

Опис слайду:

Особливості економіки країн Латинської Америки За рівнем розвитку випереджають країни Азії та Африки, що розвиваються Знижується частка с/г, зростає частка обробної промисловості У добувній промисловості 80% - видобуток палива, 20% - рудної сировини На Бразилію, Мексику, Аргентину припадає 2/3 промислового виробництваУ с/г високотоварні господарства поєднуються з дрібнотоварним Провідна галузь с/г – рослинництво, монокультурність С/г займає відносно високу часткуу ВВП, особливо в Центральній Америці Спеціалізація у с/г: Кава - Бразилія, Колумбія, Гватемала Цукор - Гайана, Куба, Беліз Банани - Еквадор, Гондурас, Панама Пшениця - Аргентина

Слайд 2

ПЛАН УРОКУ:

1. Територія, склад та політична карта Латинської Америки.

2. Населення Латинської Америки:

  • динаміка зростання чисельності;
  • відтворення;
  • етнічний склад;
  • мовний склад;
  • розміщення населення.

3. Господарство.

Слайд 3

Площа Латинської Америки.

S = 21 млн. км2

склад. Політична мапа регіону.

У складі Латинської Америки виділяють кілька субрегіонів:

1 – Мексика;

2 – Країни Центральної Америки;

3 – Країни Вест-Індії;

4 - Андські країни;

5 - Країни басейну Ла-Плати;

6 – Бразилія.

Слайд 4

Політична мапа регіону

46 держав

33 суверенних держав

  • В даний час в межах регіону розташовано 46 держав та володінь деяких країн Європи та США. Незалежних держав у регіоні 33.
  • За формою правління країни Латинської Америки вирізняються великою однорідністю. Усі вони є республіками. p align="justify"> Особливе місце займає Куба - єдина країна регіону, що відноситься до соціалістичних держав.
  • За формою адміністративно-територіального устрою в Латинській Америці переважають унітарні держави. Чотири найбільші її країни та одна держава Вест-Індії мають федеративний устрій.

Республіки

  • УНІТАРНІ
  • ФЕДЕРАТИВНІ
    • Бразилія,
    • Мексика,
    • Аргентина,
    • Венесуела,
    • Сент-Кітс та Невіс.
  • Слайд 5

    • Латинська Америка – частина планети Земля, частина планети людей.
    • Графік. Динаміка зростання чисельності населення Латинської Америки.
    • Населення Латинської Америки
    • ЗАВДАННЯ.

    Проаналізуйте графік динаміки зростання чисельності населення Латинської Америки та дайте відповідь на наступні питання:

    1. Яка чисельність населення Латинської Америки?

    2. У скільки разів зросла чисельність населення регіону з початку ХХ століття?

    3. Порівняйте динаміку зростання чисельності населення Латинської Америки коїться з іншими регіонами.

    Слайд 6

    Відтворення населення та природний приріст

    • Природний приріст населення
    • Латинська Америка.
    • Картки атласу стор. 10-11.
    • Проаналізувавши карти та діаграму, можна зробити висновок, що для Лат. Амери-ки характерний II тип спро-виробництва. Це впливає на чисельність та вікову структуру населення регіону.

    1. Розглянемо тематичну карту «Роджуваність». Як видно, на карті переважаючий колір – жовтий, отже, кількість народжених протягом року на 1000 жителів Лат. Америки становить середньому 25 чол. (Розглянувши карту, натисніть мишку 2 рази).

    2. Розглянемо тематичну карту "Смертність". Як видно, на карті переважає світло-зелене забарвлення, отже, кількість померлих за рік на 1000 жителів Лат. Америки становить середньому 7 чол.

    • Тепер проаналізуємо отримані відомості з карт і розглянемо діаграму «Природний приріст». Зелений стовпчик показує кількість народжених протягом року на 1000 жителів (25), синій стовпчик – кількість померлих протягом року на 1000 жителів (7). А бузковий стовпчик показує різницю між числом народжених та померлих (25 – 7 = 18). Значить чисельність населення Лат. Америки зростає зі швидкістю 18 чол. на 1000 мешканців на рік. («Якщо тобі не ліньки?» Розрахуйте, знаючи чисельність населення Лат. Америки на 2000 р, скільки жителів стало в цьому регіоні в 2001 і т.д.).
  • Слайд 7

    Етнічний склад населення

    • Для етнічного расового складу населення Латинської Америки характерна велика складність, що з особливістю її історичного розвитку. Багато представників великих етносів утворилися у цьому регіоні вже у новий час. У їхньому формуванні брали участь три головні елементи: корінне індіанське населення, емігранти з країн Європи та раби, що вивозилися з Африки.
    • Мачу-Пікчу – стародавнє місто інків.
    • Стародавній храм ацтеків.
    • Пам'ятники доколумбового періоду, що збереглися, свідчать про високий рівень розвитку культури ацтеків, майя та інків.
    • Ця культура була повністю зруйнована іспансько-португальськими завойовниками.
    • Ернандес Кортес 1521 р. з неймовірною жорстокістю зруйнував державу ацтеків. Франциско Піссаро з такою ж жорстокістю знищив державу інків. У 1532 р. він обманним шляхом захопив Верховного Інку Атаульпу, який в обмін на свою свободу запропонував нечуваний викуп: заповнити золотом кімнату, в якій він був у заключенні. Верховний Інка дотримався свого слова, але іспанці, отримавши золото, стратили його.
    • До прибуття Колумба чисельність корінного населення становила 20 млн. чол., а 1521 р. – 7,3 млн. чол.
  • Слайд 8

    • Майже повне винищення індіанців поставило перед колонізаторами питання робочої силі, який було дозволено шляхом ввезення негрів-рабів з Африки. Загальна чисельність привезених до Америки негрів становила 10 млн. чол.
    • Так склалися три головні расово-етнічні елементи.
      • КОРІННЕ НАСЕЛЕННЯ
      • ЄВРОПЕЙСЬКІ
      • ПЕРЕСЕЛЕНЦІ
      • АФРИКАНЦІ
      • ІЦТЕКИ МАЙЯ
      • ІСПАНЦІ,
      • ПОРТУГАЛЬЦІ
      • (КРЕОЛИ)
      • МЕТИСИ
      • МУЛАТ
      • САМБО
  • Слайд 9

    Мовний склад

    • Більш однорідний. Переважає іспанська та португальська мови. Іспанська мова служить державною у 18 країнах (250 млн. чол.). Португальська мова в одній країні Бразилії – 170 млн. чол. У Мексиці, Болівії, Парагваї поряд з іспанською офіційною мовою вважаються - ацтекська, кечуа.
  • Слайд 10

    ХАРАКТЕРНІ ЧОРТИ РОЗМІЩЕННЯ:

    • найменш заселений регіон світу із середньою щільністю 25 чол. на км. кв.;
    • сильно виражена нерівномірність розміщення;
    • висока частка високогірського населення.
  • Слайд 11

    УРБАНІЗАЦІЯ

    • Характерна помилкова ур-банізація. Формування трущобних районів, «по-ясів злиднів», у яких живе до 50% населення багатьох міст.
    • Найбільші міста з населенням
    • понад 10 млн. чол.
  • Слайд 12

    Господарство Латинської Америки

    • Латинську Америку можна віднести до промислово розвинених регіонів, хоча всі його країни, прийнято відносити до групи, що розвиваються.
    • Частка регіону у світовому валовому продукті становить 8,5%.
    • 4/5 всієї промислової продукції посідає трійку економічних лідерів – Бразилію, Мексику, Аргентину.
    • У світовому сільськогосподарському виробництві регіону належить чільне місце.
  • Слайд 13

  • Слайд 14

    ПРОМИСЛОВІСТЬ

    • Довгий час промисловість регіону характеризувалася насамперед розвитком гірничодобувних галузей. Проте, останнім часом провідна роль почала переходити до обробної промисловості (особливо чорна, кольорова металургія, нафтопереробка, а також електроніка та машинобудування).
    • У Бразилії набули розвитку електроніка, автомобіле-, судно-, літакобудування; у Мексиці, Аргентині – виробництво автомобілів, верстатів.
    • Господарство Латинської Америки.
    • Промисловість та сільське господарство.

    СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО.

    • Представлено двома зовсім різними секторами.
    • Перший сектор – це високотоварне, плантаційне господарство. Найбільші у світі виробники бананів – Коста-Ріка, Колумбія, Еквадор, Гондурас, Панама. На судах-рефрижераторах весь збір бананів вивозиться до Європи, США, причому дорогою вони дозрівають. На Кубі 1/2 всіх оброблюваних земель зайнята плантаціями цукрової тростини. Цукрові заводи виробляють понад 5 млн т цукру на рік. Цукрова промисловість – галузь спеціалізації Куби.
    • Другий сектор – це споживче малотоварне господарство, яке не зачепило «зелену революцію». Селяни, зайняті у ньому вирощують кукурудзу, маніоку, квасолю, овочі, картопля.
  • Слайд 15

    Господарство Латинської Америки. Транспорт

    • Транспортна оснащеність Латинської Америки слабка. Недостатньо розвинені внутрішній водний, трубопровідний транспортнезважаючи на велику протяжність залізницьїхня пропускна здатність дуже низька, краще розвинений – повітряний та автомобільний. Величезну роль відіграє морський транспорті морські порти, всі дороги в регіоні ведуть до морського порту
    • Вантажний склад. Бразилія.
      • Дорога Андах.
      • Панамський канал.
      • Гужовий транспорт.
      • Річкові трамваї.
  • Переглянути всі слайди


    2023
    newmagazineroom.ru - Бухгалтерська звітність. УНВС. Зарплата та кадри. Валютні операції. Сплата податків. ПДВ. Страхові внески