09.12.2019

Parengiamoji grupinė pamoka apie migruojančius paukščius rudenį. Edukacinio užsiėmimo „Migruojantys paukščiai“ parengiamojoje grupėje santrauka


Oksana Šepotko
GCD santrauka Migruojantys paukščiai"V parengiamoji grupė

Tikslas: toliau plėtoti vaikų idėjas apie migruojančius paukščius. Remti vaikų norą gauti edukacinę informaciją elektroniniais ugdymo ištekliais.

Užduotys:

Vystantis.

Įtvirtinti žinias apie paukščių rūšis (žiemojančius, migruojančius). Ugdykite nuoseklią kalbą, atmintį, dėmesį, stebėjimą, mąstymą, smulkiąją motoriką ir gebėjimą kurti žodžius daugiskaita.

Švietimo.

Suformuoti vaikams migruojančių paukščių gyvenimo idėją. Išmokite atspėti paukščius pagal balsą, „skristi“ pulke, pleištu.

Turtinti vaikų žodyną: migruojantys paukščiai. Išmokykite vaikus kvėpavimo pratimais atsipalaiduoti ir atstatyti kūną po fizinės veiklos ir emocinio susijaudinimo.

Švietimo.

Puoselėti malonų, rūpestingą požiūrį į plunksnuotus draugus, teikti vaikams malonumą ir džiaugsmą, sukelti šviesias emocijas ir gerą nuotaiką.

Ugdykite bendradarbiavimo įgūdžius, geranoriškumą, gebėjimą derėtis, padėti vieni kitiems.

Metodinės technikos:

pokalbis, mįslių spėliojimas, didaktinis žaidimas „Surink galvosūkius“, garso įrašo su paukščių balsais klausymasis, lauko žaidimas „Išskrenda, neišskrenda“, žodinis žaidimas „Grafas ir vardas“, žaidimas: „Kas išskrido?“. , žaidimas „Atpažink iš balso“, žaidimo situacija, fizinė minutė, apibendrinimas.

Švietimo sričių integracija:„Socializacija“, „Bendravimas“, „Pažinimas“, „Skaitymas“ grožinė literatūra“, „Muzika“

Preliminarus darbas: pokalbiai apie migruojančius paukščius, paukščių stebėjimas, paukščių paveikslėlių žiūrėjimas, paukščių giedojimo garso įrašų klausymas, patarlių ir mįslių mokymasis; skaito grožinę literatūrą: L. Tolstojus „Jakas ir ąsotis“, G. H. Andersenas „Nykštutė“, „ bjaurioji antis“, D. N. Mamin-Sibiryak „Pilkas kaklas“, rus liaudies pasaka„Lapė ir gervė“.

Įranga: projektorius, pristatymas, iškirpti paukščių paveikslėliai, raidė, rutulys, plunksna, varpas, vanduo su jodu, paukščių balsų garso įrašas, kubas, telefonas, kortelės su mįslėmis.

GCD judėjimas.

(mokytojas skambina varpeliu)

Pedagogas: Mano varpas skamba ir skamba

Ir vaikinai būriuojasi aplinkui.

Visi vaikai susirinko į ratą

Tu esi mano draugas, o aš tavo draugas.

Laikykimės už rankų kartu

Ir šypsokimės vieni kitiems.

Užmerkite akis 1,2,3 – magija ateis greitai!

(atskrenda rutulys, nė vienos laiško gijos, parašytos citrinos sultimis)

Pedagogas: Oho, kas tai yra? Pažiūrėkime. Tai kažkoks tuščias lapas, kaip manote, kas tai galėtų būti? Vaikų atsakymai. O gal tai ne tik tuščias lapas, bet slaptas laiškas? Tokie laiškai gali būti parašyti slaptu rašalu (citrina arba krakmolas)

Pedagogas: Kaip sužinoti, kas jame parašyta? Vaikų atsakymai. Atskieskite jodą vandenyje ir šiek tiek suvilgykite laišką šepetėliu. Mes turime tokio vandens.

Pedagogas:Žiūrėk, kažkas pasirodo. Įdomu, kas tai yra? Pasirodo, vaikinai, tai laiškas iš rudens.

"Sveiki bičiuliai! Žinau, kad žinai daug dainų ir eilėraščių apie rudenį. Papasakok, ką žinai apie migruojančius paukščius. Ruduo."

Pedagogas: Vaikinai, ar papasakosime Rudeniui apie migruojančius paukščius? Kokie paukščiai vadinami migruojančiais? Kodėl jie skrenda į šiltus kraštus?

Pedagogas: Tegul paukščiai tau gieda, o tu gali atspėti jų balsus, ar nesutinki?

Pedagogas: Tai puiku. Na, tada pirmyn. Paukščiai, pradėk giedoti.

Pedagogas: Puiku vaikinai. Kaip sumaniai atpažinote visus paukščių balsus ir kaip sumaniai įminėte mįsles?

1. Atspėk, koks tai paukštis -

Mažas tamsus.

Balta nuo pilvo,

Uodega paskleidžiama į dvi uodegas. (Martynas)

2. Kas be natų ir be vamzdžio

Kas čia? ... (Lakštingala)

Migruojantis kvarcas gaudo varles.

Jis braidžioja ir suklumpa. (Antis)

Jis gyvena ant namo stogo...

Ilgos kojos, ilgasnukis,

Jis skrenda medžioti

Varlėms į pelkę. (Gandras)

Plaukiau vandenyje,

Bet liko sausas. (Žąsis)

Tai tarsi mažas varpelis. (Lyukas)

Lapai krenta nuo drebulių medžių,

Dangumi veržiasi aštrus pleištas. (Kranas, kranų pleištas)

Ne varna, ne zylė, -

Koks šio paukščio vardas?

Tupi ant kalės -

Miške pasigirdo „gegutės“ garsas. (Gegutė)

Pedagogas: Puiku! Žinojau, kad tu gali tai padaryti. Siūlau jums kitą žaidimą „Kas išskrido?

Žaidimas: „Kas išskrido?

Žaidimo taisyklės: Ekrane yra 6-7 migruojančių paukščių vaizdai. Mokytoja sako, kad vienas iš paukščių skris į pietus, ir prašo vaikų užmerkti akis. Vaikai užsimerkia, o mokytojas pašalina vieną paukščio atvaizdą.

Pedagogas: Tu tai padarei protingai, tiesiog puiku. Ar nepavargai? Ar norite dar pažaisti? Dabar suskaičiuokime paukščius.

Žodžių žaidimas „Skaičius ir vardas“

Žaidimo taisyklės: Ekrane yra migruojantys paukščiai, mokytojas siūlo į juos pažiūrėti ir pavadinti. Tada vaikų prašoma paeiliui mesti kubą su skaičiais ant šonų ir sudaryti sakinius (pagal pavyzdį) naudojant paukštį ir ant kubo esantį skaičių. Pavyzdžiui, į rudens miškas 2 bokštai“, „Išskrido iš rudens sodas 5 lakštingalos“.

Pedagogas: Dabar pažaiskime.

„Atsisuk, apsisuk, greitai pavirsk paukščiais“.

Kūno kultūros momentas

Lauko žaidimas „Išskrenda, neišskrenda“ (Paleidžiamas „Paukščių balsų“ garso įrašas)

Žaidimo taisyklės: mokytojas išvardija paukščių vardus, o vaikai, išgirdę migruojančio paukščio vardus, laksto ir plaka sparnais. Jei išgirsta žiemojantį ar naminį paukštį, vaikai pritūpia.

„Atsisuk, apsisuk ir tapk vaikais“

Pedagogas: Atkurkime kvėpavimą, mankštinkime: „Gulbės plunksna“. Ruošdamiesi skristi paukščiai neteko plunksnų. Paimkite po vieną plunksną ir padėkite ant delno. Laikykite delną prieš burną. Neišpūsk skruostų. Vaikai pučia ant plunksnų.

Gryna kalba

La-la-la – paukštis turi du sparnus.

Ly-ly-ly- Ereliai sklendžia danguje.

Ro-ro-ro – povas prarado plunksną.

Tsa-tsa-tsa- Paukštis išvedė jauniklį. Li-li-li- Gervės išskrido

Pedagogas: Kaip manote, kaip skraido paukščiai? Kaip jiems patinka, ar yra kokia skrydžio tvarka?

Kregždės, starkiai, vėgėlės – pulke.

Garniai ir antys skraido tiesia linija.

Žąsys dažniausiai skraido mokykloje.

Žąsys, gervės, gulbės ir kiti stambūs paukščiai skraido kampu arba pleištu.

Pedagogas: Kviečiu skristi kaip kregždės, kaip gervės (vaizdas ekrane)

Pedagogas: Koks grožis! Šauniai padirbėta.

Atspindys.

Pedagogas: Siūlau eiti prie stalų. Ant stalo yra vokai, suskirstykite į poras ir dėliokite dėliones.

Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Kas norėjo sužinoti daugiau apie paukščius?

Ką naujo sužinojai šiandien?

kas tau patiko labiausiai? (nepatiko)

Kuri užduotis buvo lengva? (sunkus)

Tikslas: Temos žodyno išplėtimas ir aktyvinimas, tobulinimas gramatinė struktūra kalbėjimas, gebėjimo dirbti su diagramomis įtvirtinimas, garsinės analizės ugdymas.

Užduotys:

- edukacinis:

  • žodyno šia tema aktyvinimas ir plėtimas;
  • žodžių darybos įgūdžių ugdymas;
  • pratimas kurti sakinius;
  • patikimos analizės kūrimas;

- kuriant:

  • lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą;
  • bendrosios ir smulkiosios motorikos ugdymas;

- edukacinis:

  • ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą;
  • ugdyti draugišką požiūrį vienas į kitą;
  • ugdyti kantrybę, atkaklumą ir gebėjimą išklausyti bendražygių atsakymus.

Ugdymo aplinka:

- veiklos subjektų sąveikos pobūdis:

  • bendra mokytojo ir vaikų veikla;

- mokymo ir švietimo priemonės:

  • žaidimai, vizualinis, žodinis, praktinis.

- dalykinė-praktinė aplinka:

  • pasakojimo paveikslas, paveikslėliai, vaizduojantys migruojančius paukščius, raidė, iškirptas paveikslas "Varnėnas", paukščių namelis (kartonas), starkis ant pagaliuko, paveikslėliai šia tema, garso įrašas, gėlės, rozetės, pavasario eglutė, medaliai su atvaizdais paukščiai;

Preliminarus darbas:

  • pokalbis apie migruojančius paukščius;
  • iliustracijų peržiūra;
  • eilėraščių apie migruojančius paukščius skaitymas;
  • paukščių stebėjimas vaikščiojant;
  • išmokti pirštukų žaidimo „Chick“;
  • medžiagos pamokai parinkimas ir gamyba.

Pirmaujanti švietimo sritis:

  • kalbos sritis, pažinimo sritis, bendravimas, socializacija;

Planuojami rezultatai:

  • aktyvinti ir plėsti temos žodyną;
  • mokyti vaikus sudaryti veiksmažodžius iš žodžių – onomatopoejų;
  • mokyti auklėti Sunkūs žodžiai;
  • stiprinti vaikų gebėjimą atsakyti į klausimus visais sakiniais;
  • praktika formuoti sakinius su prielinksniais;
  • įtvirtinti gebėjimą derinti žodžius sakinyje lytimi, skaičiumi, didžiąja raide;
  • įtvirtinti gebėjimą sudaryti mažybines formas iš daiktavardžių ir būdvardžių;
  • įtvirtinti patikimos analizės įgūdžius;
  • įtvirtinti gebėjimą formuoti žodžius – antonimus;
  • lavinti foneminę klausą (iš ausies atskirti paukščių balsus);
  • ugdyti loginį mąstymą.

Veiklos planas

1. Motyvavimo ir skatinimo etapas.

1.

Pratimas"Mes einame į mišką".

Pavasariniame miške pasivaikščioti
Kviečiu eiti.
Įdomesnių nuotykių
Mes, vaikinai, nerandame.
Stovi šalia vienas kito,
Tvirtai laikykite rankas.
Takais, takais,
Eime pasivaikščioti į mišką.
Gal pavasario miške,
Rasime migruojančių paukščių.

vaikai susikimba rankomis ir „gyvatės“ žingsniu seka paskui logopedą tarp ant grindų išdėliotų gėlių.

2. Pratimas„Tas, kuris kartoja eilę žodžių, atsisės“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: Logopedas taria eilę žodžių.

Savarankiška vaikų veikla: Vaikai įvardija žodžių serijas ir atsako į klausimus.

Tas, kuris kartoja eilę žodžių, atsisės.
Gandras, žąsis, straubliukas;
Gervė, žąsis, voglė;
Garnys, lakštingala, gulbė;
Rokas, starkis, gegutė;
Kregždė, lankas, žiobris;
Karkla, antis, gulbė;
Lakštingala, garnys, gegutė;
Vinga, gandras, siskinas.

Kam mes dabar skambinom? (Paukščiai). Kokie tai paukščiai? (Tai migruojantys paukščiai).

2. Pagrindinis.

Bendra mokytojo veikla su vaikais:

1. Staigmenos akimirka.

– Šiandien savo kabinete radau laišką. Nežinau, kas atsiuntė, bet buvo adresuotas darželio Nr.322, 4 grupės vaikams, vadinasi, mums. Įdomus? (Taip). Ar tada turėtum jį perskaityti?

"Sveiki vaikinai!

Merginos ir berniukai, jei norite sužinoti, kas jums atsiuntė laišką, atlikite visas užduotis iš eilės.

Vaikinai, ar norite sužinoti, kas tai yra? Tada atidžiai klausykite užduočių ir už kiekvieną teisingą atsakymą gausite po paukštį. Po pamokos visi jūsų paukščiai ir gėlės atsidurs nuostabiame pavasario medyje.

Savarankiška vaikų veikla: vaikai klausosi ir atsako į klausimus.

2. Pokalbis apie migruojančius paukščius.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: logopedas užduoda klausimus. Savarankiška vaikų veikla: vaikai atsako į klausimus.

– Iš kur pavasarį atkeliauja paukščiai? (Iš šiltųjų kraštų). Kodėl jie išskrido? Kaip manote, kodėl jie vadinami migraciniais? Kas bendro tarp paukščių? (galva, liemuo, kaklas, sparnai, uodega, snapas, plunksnos, pūkai, letenos, krūtinė). Koks skirtumas? (dydis, balsai, plunksna, spalva).

3. Pratimas "Kas rėkia?"

Bendra mokytojo veikla su vaikais: logopedas užduoda klausimus. Savarankiška vaikų veikla: vaikai atsako į klausimus.

  • Žąsis (ką jis veikia?) – ... (kaksnoja).
  • Gulbė – ... (pučia).
  • Antis – ... (kvatoja).
  • Gervė - ... (garbanos).
  • Gandras – ... (traškantis).
  • Lakštingala – ... (dainuoja).

i> Pratimas "Kas kur sėdi?"

Bendra mokytojo veikla su vaikais: logopedas užduoda klausimus. Savarankiška vaikų veikla: vaikai atsako į klausimus.
Pažvelkite į nuotraukas ir atsakykite „Kas kur sėdi?

Vaikų atsakymai:

Kregždė sėdi ant vielos;
Varnėnas sėdi ant paukščių namelio;
Ant kelmo sėdi voglė;
Gegutė sėdi ant šakos;
Staiga stovi ant žolės;
Karpa sėdi ant žemės;
Lakštingala sėdi ant medžio.

Žaidimas „Sumišimas“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: Logopedas taria sakinius su žodžiais su netaisyklingomis galūnėmis.

Savarankiška vaikų veikla: Vaikai formuoja būdvardžius iš daiktavardžių ir taria sakinius.

Šį lapą tikriausiai pagavo lietus! Ar galite man padėti tai išsiaiškinti?

Atėjo pirmasis pavasaris dieną. – Atėjo pirmoji pavasario diena.

Pučia šilta pavasaris vėjas. – Pučia šiltas pavasario vėjas.

Dangus šviečia ryškiai pavasaris Saulė. – Danguje šviečia ryški pavasario saulė.

Pievose pražysta pirmosios pavasaris raktažolės. – Pievose žydi pirmosios pavasarinės raktažolės.

Visi paukščiai gieda pavasaris daina. - Visi paukščiai dainuoja pavasario giesmę.

Viskas, kas gyva, džiaugiasi pavasariu.

6. Žaidimas „Pasakyk, kuris, pasakyk, kuris“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: logopedas užduoda klausimus. Savarankiška vaikų veikla: Vaikai atsako į klausimus sudarydami sudėtingus žodžius.

  • Garnys turi ilgas kojas (koks garnys?) - Ilgakojinis garnys.
  • Gandras turi raudonsnapį (kuris gandras?) - Raudonsnapis gandras.
  • Gulbė turi baltus sparnus (kuri gulbė?) - Baltasparnė gulbė.
  • Siskinas turi geltoną krūtinę (kokia?) - Geltona krūtinė.
  • Kregždė turi juodą galvą (kokia kregždė?) - Juodagalvė kregždė.
  • Viniuodegis turi ilgą uodegą (kokią uodegą?) - Ilguodegė uodega.

Kūno kultūros minutė .

Jauniklis lizde pabudo ir atsigavo.
Ištemptas.
Ir jis linktelėjo galva ir vizgino uodegą.
Kūno kultūros užsiėmimo metu vaikai atlieka tekstą atitinkančius judesius.
Jis plačiai atkišo snapą ir garsiai, garsiai suriko:
Pee-wee-wee, pee-wee....
Greitai atneškite kirminą.
Mama ir tėtis suko ratus
Jie nešė skanėstą.
Kirmėlė, blusa ir snukis, valgyk, valgyk, mūsų kūdikis.
Pirštų mankšta

Jauniklis sotus, vėl miega.
Shh-tsh-tsh, mes negalime jo pažadinti.

Vienas delnas plačiai atvertas – jauniklio burna, kitos rankos pirštai surinkti
kartu - motinos snapas, suglausti pirštai remiasi į atvirą
delnu, tada pasikeičia rankų padėtis – kiekvienas ištartas žodis veda prie rankų pasikeitimo.

Žaidimas su kamuoliu „Pavadink meiliai“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: logopedas užduoda klausimus. Savarankiška vaikų veikla: vaikai atsako į klausimus sudarydami mažybinę daiktavardžio ir būdvardžio formą.

  • Margoji antis - ... (marga antis).
  • Pilka gegutė – ... (pilka gegutė).
  • Mikli vogtukas – ... (vikrus vogtukas).
  • Geras paukštis - ... (geras paukštis).
  • Trumpa uodega - ... (trumpa uodega).
  • Plonas kaklas - ... (plonas kaklas).
  • Baltas sparnas - ... (mažas baltas sparnas).
  • Aštrus snapas - ... (aštrus snapas).

Bendra mokytojo veikla su vaikais: Logopedas leidžia paukščių garsų garso įrašą.

Savarankiška vaikų veikla: vaikai atidžiai klausosi paukščių balsų (garso įrašas), parodo savo paukščio nuotrauką ir pasako, kaip jis vadinamas.

Žaidimas „Pasakyk priešingai“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: logopedas užduoda klausimus. Savarankiška vaikų veikla: vaikai pasirenka antonimus.

  • Lakiuko kūnas mažas, o stulpo... (didelis).
  • Gervė didelė, o lakštingala... (maža).
  • Gandras turi ilgą snapą, o lakštingala ... (trumpas).
  • Vinginio kojos plonos, o gulbės...(storos).
  • Karkas turi trumpą uodegą, o voglė ... (ilgą).
  • Lakštingala turi pilką krūtinę, o kregždė turi ... (baltą).
  • Gandras baltas, o bokštas... (juodas).

10. Pratimas „Tai atsitinka ar ne“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: logopedas užduoda klausimus. Savarankiška vaikų veikla: vaikai atsako į klausimus ir lavina loginį mąstymą.

Atidžiai klausykite pasiūlymų. Pasakykite man, kas nevyksta ir kaip iš tikrųjų turėtų būti. Viščiukai peri kiaušinius. Taip atsitinka ar ne? (Ne). Kas perina kiaušinius? (Paukščiai). Iš paukščių kiaušinių išsirito krokodilai. Taip atsitinka ar ne? (Ne!) Paukščių kiaušiniai išsirito...(kas?)(viščiukai).Ar vaikai padarė paukščių namelius gandrams? Tai atsitinka? (Ne!) Kam vaikai padarė paukščių namelius (Varnėnams). Paukščio kūnas padengtas kailiu. Taip atsitinka ar ne? (Ne!) Kuo padengtas paukščio kūnas? (Plunksnos). Meškos kuria lizdus. Taip atsitinka ar ne? Kaip tai atsitinka? (Paukščiai stato lizdus). Varnėnas gyvena būdelėje. Taip atsitinka ar ne? (Ne!) Kaip tai atsitinka? (Varnėnas gyvena paukščių namelyje).

11. Pratimas „Garso takelis“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: Logopedas rodo paveikslėlį (gervė, zylė, striukė, gegutė, sisioklė, lynas, žąsis, starkis).

Savarankiška vaikų veikla: Vaikai įvardija pirmąjį žodžio garsą ir pažymi jį norima spalva.

12. Žaidimas „Sulenk paveikslėlį“.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: Logopedė siūlo vaikams iškirptą starkio paveikslą.

Savarankiška vaikų veikla: vaikai surenka paveikslėlį iš dalių.

- Apverskite užduočių korteles, sulenkite paveikslėlį ir sužinosite, kieno laiškas.

- Kas mes gavome? (Varnėnas). Taigi laišką mums atnešė starkis.

Refleksinė stadija.

Bendra mokytojo veikla su vaikais: Logopedas užduoda klausimus, kartu su vaikais apibendrina rezultatus, įvardija nugalėtojus.

Savarankiška vaikų veikla: vaikai atsako į klausimus, skaičiuoja paukščių skaičių, klijuoja paukščiukus ant pavasario medžio. -

Šiandien daug kalbėjome apie migruojančius paukščius. Kaip galite padėti paukščiams? ( maitinkite juos žiemą, gaminkite paukščių namelius ir tt).

Suskaičiuokite, kiek paukščių kiekvienas iš jūsų turi.

Apdovanojami trys daugiausiai paukščių surinkę vaikai (jiems įteikiami medaliai su paukščių atvaizdais).

Vaikai klijuoja paukščius ant pavasario medžio.

Nominacija" Metodinis darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“

Atviros logopedinės pamokos ikimokyklinio ugdymo įstaigos parengiamojoje grupėje santrauka.

Programinės įrangos užduotys:

  1. Plėsti vaikų supratimą apie migruojančius paukščius, jų gyvenimo būdą ir išvaizda.
  2. Sustiprinkite teisingą pateiktų garsų tarimą.
  3. Ugdykite mąstymą, kalbos aktyvumą, nuoseklią kalbą, klausos ir regos dėmesį, smulkiąją motoriką.
  4. Vaikų kalboje intensyvinkite daiktavardžių, sudėtingų būdvardžių ir veiksmažodžių vartojimą.
  5. Puoselėti malonų, rūpestingą požiūrį į plunksnuotus draugus, teikti vaikams malonumą ir džiaugsmą, sukelti šviesias emocijas ir gerą nuotaiką.

Žodynas: lakštingala, kregždė, gandras, starkis, bokštas, gegutė, pulkas, plunksnos, lizdas, starkiai, gandrai, kėkštai, gegutės; migruojantys, vabzdžiaėdžiai, plunksniniai, ilgakojai, ilgakakliai, greitsparniai, ilgauodegiai; perinti kiaušinius, statyti lizdus, ​​lizdą, čiulbėti.

Preliminarus darbas: pokalbiai apie migruojančius paukščius, paukščių paveikslėlių žiūrėjimas, paukščių giedojimo garso įrašų klausymas, patarlių ir mįslių mokymasis; skaito grožinę literatūrą: L. Tolstojus „Jakas ir ąsotis“, G.Kh. Andersenas „Nykštukas“, „Bjaurusis ančiukas“, D.N. Mamin-Sibiryak „Pilkas kaklas“, rusų liaudies pasaka „Lapė ir gervė“.

Įranga: paukščių nuotraukos, medis su lizdu, nykštukai, gėlė, vandens lelijos, varlės, kikimoros kostiumas, iškarpytos paukščių nuotraukos, takas, upelis, kauburėliai, šarkos laiškas, garso įrašas gamtos garsai, sėklos, kankorėžiai.

Pamokos eiga

Paleidžiamas garso įrašas, kuriame gieda šarka. Šarka čiulba ir atneša laišką.

Pagalba! Pagalba! Miške yra bėdų! Piktoji Kikimora užkerėjo mišką. Miškas tapo tylus, visi gyviai pasislėpė. Ji nenori, kad migruojantys paukščiai grįžtų namo, nes jie trukdo jai giedoti. Išsaugokite mūsų mišką!

Logopedas: Vaikinai, ar galime padėti savo miško draugams? Piktoji Kikimora mums paruošė daug įvairių kliūčių, kurias turime įveikti ir atlikti įvairias užduotis. Ar žinai, kaip elgtis miške? (nešaukti, netriukšmauti, nekurti laužo, nebėgti per mišką). Būkite atsargūs, nes galite pasiklysti miške ar netyčia kam nors sutrikdyti. Paimsime sėklų paukščiams gydyti.

Išduosiu tau paslaptį. Mažieji pagalbininkai mums padės. Jie parodys mums teisingą kelią. Taigi, visi susikibę už rankų ir eikime į kelią. Dabar einame su jumis miško takeliu. O, kas čia sėdi? Nykštukas raudonu kepure ir laikantis kažkokį raštelį. Paskaitykime. Taip, tai ta pati užduotis.

Žaidimas „Ne šarka, ne varna ar žuvėdra, o koks tai paukštis – atspėk“(vaikai žiūri paveikslėlius ir įvardija paukščius). Kodėl jie vadinami migruojančiais? Puiku vaikinai! Eikime toliau.

Įjungiamas pelkės garsų įrašymas.

Logopedas: Vaikai, ar girdi garsus? Kas tas klykia? Kur mes atėjome? (Į pelkę). Pažiūrėkite, kiek yra vandens lelijų ir varlių. O ir nykštukas čia pat. Kur yra užduotis? (Užrašas yra vandens lelijoje).

Kokias patarles žinai apie paukščius?

  • Gervė skrenda aukštai, bet mato toli.
  • Erelis yra karalius paukštis, bet jis bijo sakalo.
  • Ne kiekvienas paukštis skrenda aukštai.
  • Vištiena žino savo kiaušinius.
  • Lakštingala nėra puiki, bet jos balsas auksinis.

Kuris paukštis gieda geriausiai? (Lakštingala). Kuris paukštis nesirūpina savo palikuonimis? (Gegutė).

Žaidimas "Ketvirtas ratas"(Rokas, varna, kregždė, gandras).

Logopedas: Dabar reikia atsargiai eiti per iškilimus, kad neįkristų į pelkę ir nesušlaptumėte kojų. (Vaikai vaikšto per nelygumus). Kaip manai, kur mes dabar eisime? Kažkur netoliese turi būti upelis. Išgirsk, kaip šniokščia. (Praleidžiamas vandens garso įrašymas.) Ir tada mus pasitinka nykštukas! Ką turime padaryti šį kartą?

Kiek iš jūsų žinote mįsles apie paukščius?(Vaikai po vieną mįsles.)

Ant stulpo yra rūmai, o rūmuose yra dainininkė. (varnėnas)

Atspėk, koks tai paukštis:
Maža tamsi mergaitė
Balta nuo pilvo,
Uodega paskleidžiama į dvi uodegas (nuryti).

Koks pavasario juodas paukštis
Ar jam patinka sekti plūgą ir maitinti?
Koks pavasario juodas paukštis
Beveik sėdėsi ant traktoriaus? (rokas).

Kas be natų ir be vamzdžio
Jis gamina trilius geriausiai,
Garsiau ir švelniau?
Kas čia? (lakštingala)

Tai senas mūsų draugas:
Jis gyvena ant namo stogo
Ilgos kojos, ilgasnukis,
Ilgakaklis, bebalsis.
Jis skrenda medžioti
Varlėms į pelkę (gandras).

Logopedas: Turime peršokti šį srautą, kad judėtume pirmyn. (Vaikai šokinėja per upelį). Eikime prie aukšto medžio. Pažiūrėk, ką tu ten pamatei? (Paukščio lizdą). Bet jis tuščias, ten nieko nėra. Juk paukščiai užkerėti Kikimoros ir negali skristi namo. Galbūt galime juos apdoroti sėklomis. Jie bus patenkinti šiuo skanėstu. (vaikai suberia sėklas į dėžutę). Kur yra mūsų gnomo padėjėjas? Taip, jis pasislėpė už medžio. Logopedas perskaito užduotį nykštuko užraše.

Pratimas "Kas turi ką?"

Bokštas turi kėkštus, gandras turi jauniklius, gegutė turi gegutes, žandikauliai turi jauniklius...

Vaikai, siūlau pailsėti.

Fiziniai pratimai.

Pakeltos rankos ir drebėjo,
Tai medžiai miške.
Rankos sulenktos, rankos purtos,
Vėjas nuneša rasą.
Rankos į šonus, sklandžiai mojuokite
Tai paukščiai, skrendantys link mūsų.
Taip pat parodysime, kaip jie atsisėda.
Sparnai buvo atlenkti atgal.

Logopedas:Atvykome su jumis į miško proskyną. Atsisėskite patogiai, dabar mes žaisime su jumis. Mūsų nykštukas nuskynė gėlę ir išbarstė visus jos žiedlapius. Ant kiekvieno žiedlapio yra paukščio paveikslėlis. Atspėsite paukštį pagal pirmąjį ir paskutinį garsą, o tada rinksite žiedlapius, kad sukurtumėte gėlę.

Pirmasis garsas yra (a), paskutinis yra (t) - gandras.

Pirmasis garsas yra (g), paskutinis yra (h) - bokštas ir kt.

Koks gandras? Ilgakojis, ilgakaklis, ilgasnapis, svarbus, bebalsis.

Kregždė greitsparnė, ilgauodegė, maža.

Gegutė yra marga ir gobšus.

Rokas juodas, svarbus.

Dabar pabandysime papasakoti apie kokį nors paukštį. apie ką nori pasikalbėti? (Vaikai kalba).

Skamba muzika ir pasirodo Kikimora.

Logopedas: O, kas tai?

Kikimora:

Kas cia zyzia ir zyzia?
Trukdo mano ramybę.
Tuoj ateisiu su keptuve
Ir aš iškepsiu šį paukštį
Bus malonu pasipelnyti.
Aš esu miškas Kikimora,
Aš nežinau žodžio „sąžiningumas“.
Neturiu kito džiaugsmo
Kaip padaryti žmonėms bjaurius dalykus!

Esu miško mergina
Aš protingas ir geras.
Aš esu miškas Kikimora,
Aš kenčiu vienas dieną ir naktį.
Sunku išsirinkti ir apsispręsti
Kieno sąskaita aš mielai gyvenu!


Logopedas: Neprisiek Kikimora. Šie vaikai atėjo į mišką. Prašau nuvilti paukščius Leisk jiems grįžti į tėvynę.

Kikimora: Ko dar norėjai! (Juokiasi). Jie neleidžia man ramiai gyventi. Pavargau nuo tavo dainų.

Logopedas: Ką turėtume daryti, vaikinai?

Kikimora: Taigi paukštelius supjausčiau gabalėliais. Žiūrėk. (Meta iškirptas nuotraukas ant grindų).

Logopedas: Ai, ai, ką tu padarei Kikimora! Ar įmanoma tai padaryti?

Kikimora: Dabar, jei rinksi nuotraukas, tai gal leisiu paukščiams grįžti į mišką. (Skambant muzikai, vaikai renka paukščius vaizduojančių paveikslėlių fragmentus, o Kikimora vaikšto aplink juos ir stebi juos.)

Logopedas: Na, Kikimora, mes atlikome tavo užduotį. Dabar laikykis savo pažado.

Kikimora: Na, gerai, tebūnie, jie mane įtikino. (Sako magiškus žodžius po nosimi – įjungiamas miško garsų įrašas). Oi, aš visai pamiršau, kad čia su tavimi kalbėjausi aš. Leshy pakvietė mane į savo gimtadienį. Man laikas eiti.

Logopedas: Vaikinai, klausykite, kaip gražiai čiulba paukščiai. Galbūt kai kurie iš jūsų atpažįsta pažįstamus balsus. (Vaikai klausosi ir spėlioja paukščius). Taigi padėjome paukščiams grįžti į mišką. Šauniai padirbėta! Kuo tapo miškas? Kokią naudą paukščiai duoda žmogui? Kaip reikėtų elgtis su paukščiais? (Vaikai atsako).

O dabar laikas mums grįžti į darželį. Ar prisimeni, kokiu keliu grįžti atgal? (Vaikai paima vienas kito rankas ir išeina iš salės girdėdami miško garsus).

Elena Eremenko
GCD santrauka parengiamojoje grupėje „Migruojantys paukščiai“

GCD santrauka parengiamojoje grupėje šia tema« Migruojantys paukščiai»

GBOU 14 vidurinė mokykla SPDS Nr. 18 "Vaivorykštė"

Auklėtojas: Eremenko E. A.

Abstraktus tiesiogiai švietėjiška veikla V parengiamoji grupė šia tema« Migruojantys paukščiai»

Tikslas: Vaikų žinių apibendrinimas apie migruojančių paukščių: toliau supažindinkite vaikus su migruojančių paukščių, išsiaiškinkite, kodėl jie taip vadinami, apibrėžkite žodžius "vabzdžiaėdžiai", "vandens paukštis", ugdyti aktyvų ir pasyvų vaikų žodyną, tobulinti pokalbio įgūdžius ir gebėjimą atsakyti į klausimus.

Edukacinė sritis:

Kognityvinė raida;

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas;

Kalbos raida.

Užduotys:

1. Švietimo:

Plėsti vaikų žinias apie paukščiai.

Įtvirtinti žinias apie migruojančių paukščių.

Sustiprinti bendrąsias sąvokas.

Išmokykite išplėstinę kalbą.

Plėsti vaikų supratimą apie migruojančių paukščių, jų išvaizda, gyvenimo būdas.

2. Vystantis:

Kalbos veiklos, dialoginės kalbos, kalbos klausos ugdymas, vizualinis suvokimas ir dėmesys, artikuliacija ir smulkioji motorika, kūrybinė vaizduotė.

3. Švietimo:

Bendradarbiavimo ir geranoriškumo įgūdžių formavimas. Rūpestingo požiūrio į gamtą ugdymas.

Metodai ir technikos:

Praktiška – žaidimas, žaidimo situacija.

Vizualinis – žiūrėjimas, klausymas.

Verbalinė – meninė raiška, klausimai.

Žodynas:

Vaikų kalboje suaktyvinkite: žodžius: skrydis – pulkas, stygoje, po vieną, pleištu; vabzdžiaėdžiai, vandens paukščiai, ilgauodegiai, aštriaplaukiai, juodsparniai, ilgakakliai.

Preliminarus darbas:

Stebėjimas paukščiai vaikščiodami;

Skaityti eilėraščius, pasakojimus apie paukščiai(V. Bianchi "Kas su kuo dainuoja?", „Slystoji lapė ir protingoji antis“, rusų liaudies pasaka "Lapė ir gervė", D. N. Mamin - Sibiryakas "Pilkas kaklas" ir kt.

Žvelgiant į iliustracijas su įvairių tipų paukščiai, įvairių tipų nuotraukos paukščiai.

Įranga:

Gamtos plakatas, migruojančių paukščių,

Aprašomosios istorijos rašymo metmenys migruojančių paukščių:

Temos nuotraukos, kortelės su vaizdais migruojančių ir žiemojančių paukščių,

Žaislas - zuikis (lapuočių).

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

1. Laiko organizavimas. Veido motorinių įgūdžių ugdymas. Pratimas "Ruduo"

Auklėtojas: Vaikai! Žiūrėk, šiandien pas mus atvažiavo miško gyventojas – zuikis – lapkritis. (Jei reikia, prisiminkite I. Sokolovo - Mikitovo pasaką "Lapų kritimo"šiek tiek pažaisti ir išmokti ko nors naujo ir įdomaus. Koks dabar metų laikas? (ruduo). Teisingai, pažaiskime su tavimi šiek tiek.

Rudenį dažnai lyja. Mums tai nepatinka – susiraukiam. Bet kartais saulė vis tiek žvilgčioja iš už debesų – nusišypsokime saulei. Dabar ji šviečia mūsų dešinėje akyje – užmerkim, dabar kaire – užmerkim.

Dabar atlikime visus judesius po vieną apačioje: surauk antakius, nusišypsok, pirmiausia užmerkite dešinę, paskui kairę akį.

2. - Vaikinai, kokius rudens ženklus žinote? (sąrašą) . Tiesa, pastebėjote, kad vienas iš rudens ženklų – išvykimas migruojančių paukščių į šiltuosius kraštus.

Kiškutį labai domina kodėl paukščiai išskrenda? (dar šalta, nyksta vabzdžiai, nubyra augalų sėklos, greitai užšals vandens telkiniai, paukščiai bus sunku gauti maisto).

3. – Prisiminkime vardus kartu migruojančių paukščių(staigai, starkiai, kregždės, snapeliai, gervės, laukinės žąsys, antys, gulbės ir kt.) ir suskirstyti juos į skiemenis (ploja).

4. Žaidimas su kamuoliu "Kas turi ką?"(mokytojas meta kamuolį vaikui ir kviečia suaugusįjį paukštis, kūdikio nugara – kaip vadinasi jos jaunikliai)

Varnėnas turi starkius, gandras turi jauniklius, gervė turi jauniklius, bokštas turi jauniklius, antis turi ančiukus, žąsis turi žąsiukus ir t.t.

5. -Esu tikras, kad jūs daug žinote apie migruojančių paukščių. Papasakokime apie juos savo svečiui – lapuočių augalui. O kad jums būtų lengviau, aš užduosiu jums klausimus, o jūs į juos atsakysite pilnais sakiniais. (Prisiminkite ir apibendrinkite vaikų žinias apie migruojančių paukščių, jei reikia, pakartokite medžiagą dar kartą; loginio mąstymo ir nuoseklios kalbos ugdymas, dalykinio ir veiksmažodžio žodyno aktyvinimas tema).

Kodėl migruojantys paukščiai skrenda į pietus? (atšąla ir jie neturi ką valgyti)

Kuris paukščiai išskrenda pirmi? (tos, kurios minta vabzdžiais, t.y. vabzdžiaėdžiai: starkiai, lakštingalos, kregždės)

Kuris paukščiai išskrenda paskutiniai? (vandens paukščiai, t. y. gulbės, žąsys, antys, nes rezervuarai neužšąla ilgai)

Kaip gervės išskrenda? (pleištas)

Kaip išskrenda žąsys ir antys? (eilėje)

Kaip išskrenda kregždės, starkiai ir varnėnai? (pakuotėje)

Ir ką paukščiai skrenda vieni? (gegutės)

migruojantys paukščiai padarė pavasarį? (sustatyti lizdai, išsiritę jaunikliai)

migruojantys paukščiai padarė vasarą? (augino jauniklius, davė jiems maisto, mokė skraidyti)

Su kuo skrenda gervės? (su kranais). Rooks? Žąsys? Ančiukai? Varnėnai? Gulbės? Gegutės?

Šauniai padirbėta! Dabar mūsų kūdikis daug išmoko migruojančių paukščių.

6. -Mūsų kūdikis šiek tiek pavargęs. Parodykime jam, kaip galime judėti (fizinė minutė).

Ruduo yra blogas oras (pakelkite rankas,

Tuopos pagelto (liemuo pakreipiamas į kairę ir į dešinę) .

Staiga ant šakos atsiranda voverė (rankos į šoną)

Dainavo dainą (liemuo sukasi į kairę ir į dešinę) .

Šaka šiek tiek siūbuoja (rankos į priekį,

Lietus nesiliauja (lenkimas į priekį ir atgal) .

Senoji skvoruška yra su mumis

Atsisveikina iki pavasario (pritūpimai) .

7. Dabar užminkime mįsles (neprivaloma – galite išmokti mintinai)

Vaikščioja pakrante.

Atakuoja varles.

Ant mano nosies pakibo lašas,

Ir vadinasi paukštis(garnis)

Sustatyta į pleištą paukščiai,

Jie negali sėdėti vietoje.

Jie pradėjo murkti tolumoje,

Stebuklas- paukščiai -. (Gervės)

Paukštis baltas kaip sniegas.

Paukštis kuri yra pati gražiausia,

Grėsmingai išlenkia kaklą.

Paskambink jai greitai (Gulbė)

Jis cypteli ir šnypščia,

Jis atrodo grėsmingai.

Ant plačių raudonų letenų.

Žąsimoms jis yra tik tėtis (Žąsis).

Ant stulpo stovi laimingas namas

Su mažu apvaliu langeliu.

Kad vaikai užmigtų

Namas dreba vėjyje.

Tėvas dainuoja verandoje -

Jis yra ir pilotas, ir dainininkas. /Starling/

Jo nosis balta.

Jis pats juodas, labai judrus,

Sodų ir laukų draugas,

Valgo kirminus. /Rook/

Niekada nesudaro sau lizdų.

Kiaušinius palieka kaimynams

Ir jis nepamena jauniklių. /Gegutė/

Šaunuoliai, vaikinai, puikiai sprendžiate mįsles!

8. - Manau, kad šiandien mūsų mažasis zuikis, lapkritis, išmoko daug naujo ir įdomaus. Dabar jis nubėgs į mišką ir papasakos apie tai savo mažiesiems zuikiams migruojančių paukščių. Kaip manai, ar jam patiko pas mus? Man irgi atrodo, kad jis vėl norės pas mus atvykti. Atsisveikinkime su juo ir vėl pakvieskime prisijungti prie mūsų. (Vaikai atsisveikina su kūdikiu ir kviečia jį aplankyti).

Vaikų veiklos vertinimas.

Nuorodos:

Skorolupova O. A. „Užsiėmimai su vyresniais vaikais ikimokyklinio amžiausšia tema "Pavasaris. Vabzdžiai. Migruojantys paukščiai» – M., 2010 m.

Smirnova L. N., Ovchinnikova S. N. „Logoterapija in darželis. Užsiėmimai 5-6 metų vaikams su ONR: Vadovas logopedams, defektologams ir pedagogams. – M, 2010 m.

Tiesioginės edukacinės veiklos parengiamojoje grupėje santrauka tema: „Migruojantys paukščiai“

Tikslas:
1. Supažindinkite vaikus su migruojančiais paukščiais, išsiaiškinkite, kodėl jie taip vadinami. Žodyno šia tema išplėtimas ir aktyvinimas. Vaikų pažintinių interesų ugdymas
2. Toliau mokyti vaikus mažybinius daiktavardžius; onomatopoetiniai veiksmažodžiai.
3. Ugdykite įgūdžius rašyti aprašomąją istoriją pagal diagramą. Stiprinti galimybę parinkti objektų apibrėžimus, objektus – veiksmus. Suaktyvinkite temos žodyną. Ugdykite dėmesį, atmintį, smulkiąją motoriką. Ugdykite rūpestingą požiūrį į savo gimtojo krašto gamtą.

Parengiamieji darbai: stebėti paukščius gamtoje, klausytis muzikinių kūrinių su paukščių balsais, kalbėtis su vaikais, spėlioti mįsles, skaityti grožinę literatūrą „Kas atskrido į lesyklą? Bianchi, Zotovo „Apie paukščius“.

Įranga:
- plakatas su gamtos, migruojančių paukščių vaizdais,
- diagrama, skirta sudaryti aprašomąjį pasakojimą apie migruojančius paukščius:
- temų paveikslėliai, kortelės, vaizduojančios migruojančius ir žiemojančius paukščius,

Laiko organizavimas. Įvadas į temą

Mokytojas prieš vaikus padeda iliustracijas su įvairių rūšių migruojančiais paukščiais.

Vaikinai, šį rytą, kai ėjau į darbą, sutikau ką nors. O kas, sužinosite, jei atspėsite mano mįsles.

Pasislėpęs tarp šakų,
Lakštingala šlovingai gieda

Svarbu vaikščioti žeme,
Jis perveria žemę snapu,
Jis suvalgys kenksmingus, jis yra puikus!
O jo vardas... starkis

Kuriu lizdą po stogu
Iš molio luitų.
Viščiukams dedu ant dugno
Pūkuota plunksnų lova. (Martynas)

Vaikinai, kurioje pasakoje mergaitei padėjo kregždė? Kaip vadinasi ši pasaka? Kodėl kregždė padėjo? Kur ji skrido?

2. Temos pranešimas.

Šiandien kalbėsime apie migruojančius paukščius Kokius migruojančius paukščius pažįstate? Kregždė – migruojantis paukštis.

Kregždė pasakoje Nykštelė sustingo ir negalėjo skristi, vaikinai, padėkime kregždei. Kaip mes galime padėti? Jį reikia tinkamai pašildyti.

Kvėpavimo žaidimas

Vaikinai, užpūskime kregždę ir pašildykime.

3. Įvadas į temą.

Kaip manote, kodėl jie taip vadinami? Teisingai, nes paukščiai skrenda į šiltus kraštus.

Kokiu metų laiku tai vyksta? (Ruduo)

Vaikinai, kodėl migruojantys paukščiai išskrenda? (Atšalo, nyksta vabzdžiai, nubyra augalų sėklos, greitai užšals vandens telkiniai, paukščiams bus sunku gauti maisto)

4. Pagrindinė dalis.

Pedagogas:

Koks dabar metų laikas? (Dabar rudens metas)

Kokie rudens ženklai? (Dienos trumpėja, naktys ilgėja. Krinta lapai. Dažnai lyja. Migruojantys paukščiai skrenda į šiltesnius kraštus) Kokius migruojančius paukščius pažįstate? (Uogos, starkiai, kregždės, skroblai, gervės, laukinės žąsys, antys, gulbės, vėgėlės...

Antis – kvarcai (quack – quack quack)

Žąsys kaksto (ha-ha-ha)

Gegutė - gegutė (gegutė, gegutė)

Kregždė – čirškia

Gervė – ūžimas

Gerai padaryta, vaikinai, dabar atspėk, kas yra nepaprastas?

Žaidimas „Ar ketvirtas nelyginis?“ (loginiam mąstymui lavinti.)

Rokas, kregždė, varnėnas žvirblis. Kas tas keistas? - žvirblis, nes tai žiemojantis paukštis.

Balandė, kregždė, starkis, žąsis. Kas tas keistas? - balandis, nes tai žiemojantis paukštis.

Gegutė, gulbė, bukas, antis.

Varna, žvirblis, balandis, starkis.

Varnėnas, bokštas, antis, zylė.

Gervė, gandras, tauras, gulbė.

Žąsis, varna, kėkštas, gegutė.

Fizinė minutė „Paukščiai skraido“

Paukščiai skraidė aukštai (vaikai bėgo)

Paukščiai mojuoja sparnais (vaikai mojuoja rankomis),

Ir dabar jie nusileido (pritūpę)

Jų sparnai sulenkti (jie slepia rankas už nugaros)

Didaktinis žaidimas „Baik sakinį“

Lakštingalos akys mažos, kaip karoliukai, o bokštelio? (didelės akys)

Staiga turi didelį snapą ir snapą, o kaip su lakštingala? (mažas snapas)

Lerys turi mažas kojas, o gervė? (didelės letenos)

Lakštingala turi ilgą, uodeguotą uodegą, bet kaip su lakštingala? (maža uodega)

Žaidimo pratimas „Kas turi ką? (kamuolio žaidimas)

Rokas turi uostus – uostus.

Antis turi ančiuką – ančiukus

Gulbė turi gulbės jauniklį

Lakštingala turi mažąją lakštingalą – lakštingala

Kranas turi mažytę gervę – kūdikių gerveles

Pas strazdą - strazdą - strazdą

Siskinas turi siskinas - siskinas.

Gandras turi gandras – gandras

Varnėnas turi mažą varnėną – varnėnus.

Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“. [Smulkiosios motorikos, dėmesio lavinimas.]

Vaikinai, mūsų vokuose yra iškirptų paveikslėlių.

Išimkite į gabalus supjaustytas nuotraukas ir pabandykite jas surinkti.

Vaikams, kuriems sunku užbaigti, mokytojas teikia vaizdinę pagalbą, pateikdamas išsamų vaizdą.

Pasakykite mums, kieno atvaizdus sudėjote.

- Tai bamba. (migruojantys paukščiai)

Teisingai. Palyginkite savo vaizdą su visu paveikslėliu. ir kt

Meninė ir produktyvi veikla. (Savybės būdvardžių daryba)

Mokytojas kviečia vaikus pažiūrėti paveikslėlį.

Vaikinai, pažiūrėkite į šiuos paukščius. Kas negerai?

Tai kregždė. Uodega nebaigta

Tai kranas. Nebaigtos krano kojos.

Tai lakštingala. Lakštingalos sparnas nebaigtas.

Tai gulbė. Gulbės kaklas nebaigtas.

Manau, dailininkui neužteko dažų ir nebaigė piešinių? Siūlau baigti brėžinius.

Pamokos santrauka.

Ar prisimeni, apie ką jie kalbėjosi?

Ką įdomaus sužinojote apie migruojančius paukščius?

Kaip jie randa kelią į šiltesnius kraštus ir grįžta pas mus?

Gerai padaryta šiandien! Jie daug kalbėjo apie paukščius ir rodė kruopštumą atlikdami darbus. O dabar, vaikinai, klausysimės ir išmoksime eilėraštį apie savo plunksnuotus draugus

Rūpinkitės paukščiais. Eilėraštis vaikams

Viktoras Korbolevas

Pradėjau piešti paukštį

Su siela, nesvarbu

Juk paukščius reikia saugoti,

Pasaulyje jų tiek mažai

Žemiau noriu parašyti:

Nešaudyk į paukščius

Nereikia žudyti paukščių

Ir nesugadink lizdų!

Jie ne tik dainuoja

Ir jie tiesiog skraido

Jie valgo vikšrus

Ir musės sunaikinamos

Jie dainuoja mums pavasarį

Padėkime jiems, vaikinai

Kad mūsų sodas spindėtų tyrumu

Ir lovos tapo žalios!!!


2023 m
newmagazineroom.ru - Apskaitos ataskaitos. UNVD. Atlyginimas ir personalas. Valiutos operacijos. Mokesčių mokėjimas. PVM. Draudimo įmokos